Co se děje

Výstava My Time Our Time

14 /­ 6 / 2021

Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení výstavy My Time Our Time na pražském náměstí Míru v pondělí 14. 6. od 15 hodin.
V pavilonu vyzdobeném sádrovými odlitky prsou se návštěvníci setkají s příběhy tří metastatických pacientek a jednoho pacienta. Pavilon bude veřejnosti přístupný od 14. do 16. června 2021.
Aliance žen s rakovinou prsu se touto výstavou připojila ke globální kampani společnosti Novartis s názvem My Time Our Time zaměřené na zkvalitnění života žen s metastatickou rakovinu prsu a navázala na svůj projekt Neviditelné ženy určený ženám s metastatickým karcinom prsu.

Tři důležité věci, které by ženy nad 45 let neměly podceňovat

11 /­ 6 / 2021

Zdraví intimních partií je věc, která by pro většinu žen měla být samozřejmostí. Bohužel tomu tak není. Stále mnoho žen, zejména ve vyšším věku, na pravidelné kontroly ke gynekologovi nechodí. Když pak zajdou až v případě potíží, je už často dost pozdě a léčba je mnohem složitější a náročnější. A to nejen u onkologických onemocnění, kde už to může být i otázka života a smrti.

Odhalte rakovinu prsu

10 /­ 6 / 2021

Přestože rakovina prsu patří mezi nejčastější nádorová onemocnění u starších žen, zdaleka nejde jen o ně. Tento typ nemoci se může vyskytnout i u velmi mladých slečen, nebo dokonce u mužů.
Jako v případě každého nádoru se i tady hraje o čas. Čím dříve se začne s léčbou, tím větší je šance na uzdravení a také klesá náročnost celého procesu. Proto se vyplatí sledovat varovná znamení, někdy jde o život.

MOÚ spustil nový web pro pacienty, odborníky i širší veřejnost. Vsází na intuici a interaktivitu

10 /­ 6 / 2021

Masarykův onkologický ústav pokračuje v inovaci své vizuální identity. Po novém logu představuje nové internetové stránky. Neusilují jen o samotnou prezentaci instituce, ale chtějí svým ověřeným obsahem poskytovat veřejnosti přehledné informace spojené s prevencí, diagnostikou i léčbou nádorových onemocnění. Modernizovaná struktura je uživatelsky přívětivější, a to jak pro pacienty, tak i pro odborníky.

Nádory mozku vyžadují náročnou léčbu

10 /­ 6 / 2021

Zhoubný nádor mozku, laiky někdy nesprávně označován jako rakovina mozku, představuje poměrně rozmanitou skupinu onemocnění. Nádory mozku jsou velmi záludné a vzbuzují v lidech přirozené obavy, neboť prognóza vyléčení je vysoce individuální, a ne vždy příznivá. Zároveň je velmi obtížné spoléhat na možnou prevenci, vyvolávající faktory nejsou totiž doposud dobře známé.

nahoru